The Bucket List – Film Önerisi

bucketlist

 

Bugün yine televizyonda rastladım bu filme. Bir süredir burada sizlere önereyim mi önermeyeyim mi düşüncesindeydim. Bu filmde alınacak çok dersler var ama rahatsız olabilirsiniz de… Neden mi? Çünkü film kanser teşhisi konmuş iki yaşlı adam ile ilgili.

  

Edward ( Jack Nicholson) çok iyi bir iş adamıdır. Birçok şirketleri ve bol parası vardır. Ancak teşhis konduğunda yanında yatmakta olan bir diğer kanser hastası Carter ( Morgan Freeman) ona dost olmuş, omuz vermiştir. Bu andan itibaren bir yol arkadaşlığı başlamış oluyor. Filmde ölüm ve yaşam ile ilgili herkesin aklında tutması gereken replikler bulacaksınız. Benim en sevdiğim ise Carter, Edward’a sorar: Mutluluğu yakaladın mı? ve Senin yaşamın başkalarına mutluluk verdi mi? . İnsan düşünmeden edemiyor. Ben de mutluluğu yakaladım mı? ve başkalarına mutluluk verebildim mi? Herkesin düşünmesi gereken iki sorudur bunlar. Vaktin azalmadan, geriye bakıp pişmanlıklar içinde olmaktansa en kısa zamanda kendi mutluluğunu ve sevdiklerine vereceğin mutluluğu kovalamak gerekiyor. Yapmak isteyipte, elalem ne der kaygısıyla yapamadıklarınızı bir liste haline getirin. Vaktim yok, param yok, aman ayıp olur derdine düşmeden, kendinize dürüst olarak bir Bucket List (tahtalı listesi) yapın. Ölmeden önce yapmak istedikleriniz, gezmek istediğiniz yerler, öğrenmek istekleriniz, görmek ve göstermek istediklerinizi bu listeye yazın. Gerçekleştirdiğiniz her hayalin üzerini çizerken hayatın keyfine vardığınızı göreceksiniz.

Bunlar benim ölmeden önce görmek istediğim yerler. Birkaçını gerçekleştirdim bile 🙂

Sevgiler 🙂

The Bucket List – Film Önerisi” üzerine 3 yorum

  • Deniz dedi ki:

   Beğenmenize sevindim Serap hanim 🙂 İnternette de bulabilirsiniz. DVD’si de mevcuttur. Digiturk’te de arada veriyor. Türkçe adı Şimdi ya da Asla.

   Beğen

   • Serap dedi ki:

    Özeti tekrar okumak için girmişdim hatta bir kopya alayım dedim cevabını gördüm sağol teşekkürler…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s