Güneşten Korunma Yöntemi Olarak – Rash Guard

rasguard_2

Yaz geldi ve biz güneye inmeye hazırız. Ancak güneşle ilgili bazı sorunlarımız olabilir. Özellikle radyoterapi almış bölgelerimizi ilk yıl güneşten korumak çok önemli. Ayrıca lenfödem oluşmaması için güneşe çıkarken kolumuza özel önemler almamız gerekebilir. Yüksek koruma faktörlü güneş kremleri ve güneşin dik geldiği saatlerde güneşlenmemek en basit yöntemler.

rasguard_1

Bunlara ek olarak bir yöntem daha önereceğim. Şemsiye altındayken veya güneşin eğik olduğu saatlerde sorun yaşanmıyor ancak özellikle denizde yüzerken güneşin etkilerini çok da kontrol altında tutamıyoruz. Buna çözüm sörfçülerin Rash guard olarak adlandırdıkları uzun kollu koruyucu bluzu önerebilirim. Özel mayo kumaşından yapıldığı için çabuk kuruyor ve sizi zararlı UV ışınlarından koruyor. Dilerseniz kısa kollusu da var ama uzun kollu olanlar sizi aşırı yanmaktan ve dolayısıyla lenfödemden koruyacaktır. Çok havalı görünmesi de extra katkısı 🙂

Ben Dechatlon mağazasından bir tane aldım. Hem de çok ucuz.

İyi tatiller

Sonradan gelen edit: Rush Guardımı sadece güneşten korunma yöntemi olarak görmüş olmam hataymış. Deniz girerken mutlaka giyilmeli. Nedeni ise suda bir anda sağ kolumda hissettiğim acı ve onun neden olduğu denizanası. Koca denizde sadece 1 adet denizanası gelip, sağ koluma saldırmayı tercih etti. Çöldeki talihsiz bedevi ben oluyorum. Lenfödem tehlikesi atlattım. Size benden tavsiye, denize girerken mutlaka uzun kollu bir şeyler giyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s